Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Hüyüklü Mahallesi'nde yapılan nişan sonrası rahatsızlanarak hastaneye başvuran 5 kişinin yeni tip Koronavirüs testi daha pozitif çıktı. Karantinaya alınan mahallede

haber7
0

Kahramanmaraş ın Afşin ilçesi kırsalındaki Hüyüklü Mahallesi nde iki aile arasında nişan yapıldı. Nişana katılanlardan 5 kişinin rahatsızlanarak gittikleri hastanede yapılan  koronavirüs  testi pozitif çıktı. Bunun üzerine bin 600 kişinin yaşadığı mahalle Afşin İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 8 Mayıs ta karantinaya alındı.  

MAHALLEDE  FİLYASYON  ÇALIŞMASI

DHA da yer alan habere göre Hüyüklü Mahallesi jandarma ekiplerince giriş çıkışlara kapatılırken , Afşin İlçe  Sağlık  Müdürlüğü nün Filyasyon ekibi hastanede tedavi altına alınan 5 kişi ile görüşerek nişana kimlerin katıldığı ve kimlerle temas ettiği bilgileri alıp mahalleye giderek tarama faaliyetlerine başladı. 

POZİTİF VAKA SAYISI 81 İ BULDU

Yapılan tarama sonrasında mahalledeki pozitif sayısı 17 ye çıktı. Bunun üzerine filyasyon ekibi çalışmasını daha da yoğunlaştırdı ve testleri pozitif çıkan kişilerin temas ettiği kişileri tek tek ziyaret edip test için sürüntü aldı. Yapılan testler sonunda mahalledeki pozitif vaka sayısı 30 a çıktı. 30 kişinin hastanede tedavileri sürerken , filyasyon ekibinin de aralıksız olarak çalışmaya devam ettiği kaydedildi. 

Filyasyon ekiplerinin yaptıkları tarama çalışmaları sonucu vaka ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =