İl Hıfzıssıhha Kurulları Adıyaman , Afyonkarahisar , Aydın , Balıkesir , Bartın , Denizli , Düzce , Kastamonu , Muğla , Sakarya ve Uşak'ta  maskesiz   sokağa  çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize Karabük ve Kayseri de dahil o

haber7
0

Koronavirüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan  maske  kullanımı , Türkiye deki 14  ilde  zorunlu hale getirildi.

BU İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Koronavirüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Adıyaman , Afyonkarahisar , Aydın , Balıkesir , Bartın , Denizli , Düzce , Kastamonu , Muğla , Sakarya ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları ,  sokağa   maskesiz  çıkmayı yasakladı. Bu illere sonradan Rize , Karabük ve Kayseri de dahil oldu.

Kayseri de , yeni tip  Koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında özel ve kamu ortaklı tüm kurumlar ile çarşı ve fabrikalarda  maske  takma zorunluluğu getirildi.

ERDOĞAN DA ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAMIŞTI

Kovid-19 la mücadele sürecinde  maske  kullanımının önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmayacağını vurgulayan uzmanlar , normalleşme sürecinde  maske  kullanımının önemine vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan , 11 Mayıs ta Tarabya daki Huber Köşkü nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı nın ardından yaptığı açıklamada , "Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız" demişti.

BAKAN KOCA DA HER FIRSATTA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =