1915 Çanakkale Köprüsü hızla yükselmeye devam ediyor. Son yapılan çalışmaların ardından köprünün ayaklarının uzunluğu 318 metreye ulaştı. Köprü ayaklarındaki son bölüm olan 3

haber7
0

Bu nedenle Çanakkale’nin  Lapseki  ilçesi köprü şantiyesinin olduğu yerde bir tören gerçekleştirilecek. Törene , Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılacağı bildirilirken , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferans yöntemiyle törene eşlik edeceği bildirildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni simgeleyecek

Korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele devam ederken , Türkiye’nin tarihi ve önemli vizyona sahip olan 1915 Çanakkale Köprüsü projesinin ayaklarındaki çalışmalarda sona doğru gelindi. Dünyanın en büyük asma köprüsü unvanına da sahip olacağı ifade edilen köprünün  Ayakları  318 metrelik uzunluğuyla 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ni simgeliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 18 Mart 2017 de temeli atılan ve Çanakkale nin  Lapseki  ilçesine bağlı Şekerkaya ile  Gelibolu  nun Sütlüce mevkii arasında yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü nün  Ayakları  her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Bu kez de yapılan son çalışmalar ile tarihi köprünün her iki yakada bulunan deniz içindeki kesonları üzerine 31. blokları yerleştirildi ve köprünün ayak uzunluğu 318 metreye ulaştı. Köprü ayaklarındaki çalışmaların hafta sonu yapılacak törenle tamamlanması bekleniyor.

Köprüde Seyit Onbaşı tasviri yer alacak

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =