Corona virüs salgını nedeniyle bugüne kadar 19 kişinin hayatını kaybettiği Ordu’da , dün yapılan testlerde pozitif vakaya rastlanmadığının açıklanmasının ardından kentte  bugün  cadde ve  sokaklar  doldu.

haber7
0

Ordu Valisi Seddar Yavuz , dün twitter hesabından yaptığı paylaşımda , kentte önceki gün yapılan corona virüs testlerde vakaya rastlanmadığını duyurdu.  Yeni   vaka  görülmeyen kentte bugün ise sokaklarda yoğunluk olduğu gözlemlendi. Bazı vatandaşların maskeleriyle dışarı çıktığı görülürken , bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe saydıkları görüldü. Kentin en yoğun bölgelerinden olan Köprübaşı Meydanı ile Süleyman Felek Caddesi’nde kabalıklar oluştu.

 

 

‘15 DAKİKA ÖNCE BURADA KİMSE YOKTU’

Sokağa çıkan vatandaşlardan Recep Çakar , “Ben 15 dakika önce caddede yürüyordum. Burada kimse yoktu. Şimdi burası biraz kalabalık oldu. Sosyal mesafe kuralına herkes dikkat etmeli” dedi.

 

 

‘SOKAĞA ÇIKMAMAMIZ LAZIM’

Recai Öziş de acil işler dışında sokağa çıkılmasını doğru bulmadığını ifade ederek , “Vatandaş da kendine göre haklı ama aslında yanlış , çıkmamamız lazım. Çok acil bir işimiz olmadığı sürece sokağa çıkmamızı doğru bulmuyorum. Fakat biz halk olarak böyle bir yapıya sahip değiliz. Sıkıntıya gelemediğimiz için kendimizi sokağa atıyoruz” diye konuştu.

‘KURALLARA DİKKAT EDERLERSE PROBLEM OLMAZ’

Ahmet Yılmaz’da , insanların dikkat ettiği sürece dışarı çıkmalarının bir problem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =