İçişleri Bakanlığı tarafından 9 şehirde daha giriş/çıkış  yasağı  kontrollü bir şekilde kaldırıldı. Peki İstanbul’a giriş / çıkış  yasağı  ne  zaman  kaldırılacak? Giriş çıkış  yasağı  olan il

haber7
0

İçişleri Bakanlığı , 81 valiliğe şehir giriş-çıkış tedbirlerine ilişkin yeni bir genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre , valiliklere şehir giriş-çıkış tedbirlerine (seyahat kısıtlaması) ilişkin gönderilen genelgeyle , Adana , Denizli , Diyarbakır , Kahramanmaraş , Mardin , Ordu , Şanlıurfa , Tekirdağ ve Trabzon olmak üzere toplam 9 ilde  Seyahat  kısıtlaması saat 00.00 dan itibaren sona erdi. Özellikle  İstanbul  başta olmak üzere büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar normalleşme sürecinde İstanbul’a giriş-çıkış yasağının ne  zaman  sona ereceğini araştırıyor. 

9 ŞEHİRDE DAHA GİRİŞ - ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren Adana , Denizli , Diyarbakır , Kahramanmaraş , Mardin , Ordu , Şanlıurfa , Tekirdağ ve Trabzon illerinde devam eden şehir giriş-çıkış sınırlaması tedbirleri kaldırıldı.

GİRİŞ - ÇIKIŞ YASAĞI DEVAM EDEN İLLER

İstanbul ,  Ankara  , Balıkesir ,  Bursa  ,  Eskişehir  , Gaziantep ,  İzmir  , Kayseri , Kocaeli ,  Konya  , Manisa , Sakarya , Samsun , Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına 19 Mayıs Salı günü gece yarısına kadar devam edilecek.

İSTANBUL DA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =