İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu , Mecidiyeköy-Mahmutbey  Metro  Hattı'nı 19 Mayıs'ta hizmete almayı planladıklarını ancak salgın sürecinin buna izin vermediğini belirtti.

haber7
0

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro hattında çalışan İspanyol işçiler , corona virüs salgını nedeniyle ülkelerine dönünce , hattın açılışı ertelendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , yapımı devam eden Mecidiyeköy-Mahmutbey  Metro   Hattı  nda incelemelerde bulundu. Nurtepe İstasyonu nu gezen İmamoğlu ,  Hattı  19 Mayıs ta hizmete almayı planladıklarını ancak koronavirüs salgını sürecinin buna izin vermediğini söyledi.

Hattın sinyalizasyon sistemini İspanyol bir firmanın yaptığını , firmanın buradaki çalışanlarının da , büyük oranda İspanyol kökenli olduğunu belirten İmamoğlu , "Maalesef Kovid süreciyle , 3 Mart itibariyle bu hizmeti yapamaz duruma geldiler" dedi.

Salgın hastalık nedeniyle bu tür aksaklıkların başka şantiyeler de yaşandığını vurgulayan İmamoğlu daha sonra şunları söyledi:

"Bu şantiyeyi bırakıp , ülkelerine dönmek zorunda kaldılar. Neredeyse 2 ,5 aydır , bu hizmeti alamıyoruz. Bu hizmeti burada yapan bir kısım yerli çalışanlar var , yüklenici firmanın bize aktardığına göre. Ama tabii bu çok yetersiz bir çalışma. Şu anda gördüğünüz gibi , istasyonlarda tümüyle sona gelmiş durumda. Böyle bir ortamda tek eksiğimiz sinyalizasyon. Bu tür konularda da teknik kısım çok çok önemli. Yani o testler , o işlemler yapılmadan burayı açmak mümkün değil. Şu anda onu bekliyoruz; iletişim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =