Koronavirüse pandemisine karşı Türkiye'de önlemler büyük bir titizlikle alınmaya devam edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca'nın 'Kontrollü sosyal hayat' diye nitelendirdiği dönemde sa

haber7
0

Salgında  maske  kullanımının önemi gün geçtikce daha da önem arz etmeye başladı. Kişilerin kendilerini korumak ve daha önemlisi eetrafındaki insanları korumak amacıyla  maske  takması hayati derecede önemli. Türkiye de  maske  takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 10  ilde  sokağa  maske   takmadan  çıkılması da yasaklandı.

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri , marketler , AVM ler , toplu ulaşım araçları , taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı , bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

Adıyaman ,  Afyonkarahisar  ,  Aydın  ,  Balıkesir  ,  Bartın  ,  Denizli  ,  Düzce  ,  Kastamonu  ,  Muğla  ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları , sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Bu kararlarını duyururken sosyal mesafe kuralına da dikkati çeken kurullar ,  maske  kullanımının yanı sıra sosyal mesafe kuralının da önemi üzerinde durdu.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 10 ilin yanı sıra Gaziantep , İzmir , Adana gibi kentlerde de insan yoğunluğunun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.

ERDOĞAN  maske  İÇİN SİNYALİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =