Gümüşhane'de , Vali Kamuran Taşbilek'in , koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ‘İlimize gelmeyiniz’  çağrısı  , il dışında yaşayan Gümüşhanelilerde  karşılık  buldu. Bu aylarda nüfu

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tedbirleri en üst seviyede tutan illerden biri olan  Gümüşhane  de kısıtlamalara , çağrılara uyuluyor.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek , il dışında yaşayan Gümüşhanelilere seslenerek , "Lütfen olağanüstü durumlar dışında bu süreçte ilimizi ziyaret etmeyiniz , ilimize gelmeyiniz. Olduğunuz yerde kalmanız hem kendi sağlığınız hem buradaki akraba , yakınlarınız ve hemşerilerinizin sağlığı açısından çok önemlidir" çağrısında bulunmuştu.

ÇAĞRI KARŞILIK BULDU

Vali Taşbilek’in çağrısı il dışında yaşayan Gümüşhanelilerde  karşılık  buldu. Bu aylarda nüfusu katlanan kente , il dışından gelen olmayınca cadde ve sokaklar  boş  kaldı. Kente gelen olmayınca şehrin giriş noktalarında araç kuyrukları da oluşmuyor. Sokağa zorunlu hallerde çıkan az sayıda kişiler de maske takmanın yanı sıra , sosyal mesafe kurallarına uyuyor. Kentin en işlek yeri olan semt pazarları da sakin günlerini yaşıyor. Belediye zabıta ekipleri , pazar alışverişi için gelenleri sosyal mesafe için uyarıyor.

‘TEDBİRLERE UYMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Semt pazarına alışverişe gelen Mustafa Özkan , Gümüşhane’de tedbirlere uyulduğunu belirterek “Maskesiz sokağa çıkmıyoruz. Kapalı ortamlarda , manav ve market gibi ortamlarda maskesiz bulunmuyoruz. Alışveriş yaparken eldivensiz meyve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =