Bingöl'de yürütülen terörle mücadele operasyonları kapsamında Mehmetçik , PKK'nın kullandığı ve içerisinde çok sayıda mühimmatın da bulunduğu 8  katlı  sığınağı  imha  etti.

haber7
0

Terörle mücadeledeki kararlı tutum , kesintisiz bir biçimde sürüyor. Bingöl de yürütülen operasyonda Jandarmalar tarafından tespit edilen 8  katlı   sığınak  ,  imha  edildi.

Bingöl Valiliği konuya ilişkin açıklama yaparken , içinde silah , mühimmat , doküman ve  uyuşturucu  maddesinin ele geçirildiğini bildirdi. 

VALİLİK DUYURDU

Valilik tarafından yapılan açıklamada “Bingöl İl  Jandarma  Komutanlığı unsurlarınca 11 Mayıs 2020 - 13 Mayıs 2020 tarihleri arasında Bingöl İli Genç İlçesi Sağgöze Köyü kırsalında icra edilen  operasyon  neticesinde yapılan arazi aramasında bölücü  Terör  örgütü mensuplarınca kullanılan 8  katlı   sığınak  içerisinde silah , mühimmat malzemesi , doküman , yaşam malzemesi , ve 90 kg toz esrar ele geçirildi. Aynı bölgede devam eden operasyonlar neticesinde faklı bir noktada 2 dönüm tarla içerisinde de 210 bin kök hint kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.  operasyon  bölgesinde bölücü  Terör  örgütü mensuplarınca kullanılan 8  katlı   sığınak  kullanılamaz hale getirilmiştir” denildi. 

8  katlı   sığınak  ve arazide ele geçirilen malzemelerin 1 adet G3 Piyade Tüfeği , 1 adet Mauser Tüfek , 73 adet 12.7 mm Uçaksavar Mühimmatı , 2 adet 81 mm’lik Havan Mühimmatı , 90 kilogram toz esrar 210 bin adet Hint Keneviri , 18 adet tüp , 2 adet örgütsel doküman ile çok sayıda gıda maddesi olduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =