Bodrum  Bitez'de 3 yıl önce 4.6 milyon liraya aldığı denize sıfır villaya kaçak eklentiler yapan  Yılmaz   Özdil  , saray yavrusuna çevirdiği villası için "alt  tarafı   iki   oda  bir  salon  yazlık"  dedi  ve bir

haber7
0

Bodrum un  Bitez  Mahallesi’nde kaçak viilasıyla gündeme gelen ve tepkilerin odak noktası olan  Yılmaz  Özdil , yazılarına  ara  vediğini açıkladı.

İZNE AYRILDI

Kaçak villasıyla başı dertte olan Özdil , "Orada benim adıma uğraşan kötü gün dostlarımın , avukatlarımın hakkını ödeyemem , kendilerine yürekten teşekkür ederim. Ama , sabahın köründen itibaren telefon üstüne telefon , Türkiye nin dört bir yanından arayan soran derken , günlük  yazıya  odaklanıp baskıya yetiştirebilmem maalesef imkansız. Az biraz izin rica ediyorum." diyerek yazılarına  ara  verdi.

142.5 metrekareyi 310 metrekareye çıkardı kaçak yapılaşmayı İmar Barışı ile aştı

Bodrum un  Bitez  Mahallesi’nde yazar Yılmaz Özdil eşi Hülya Özdil , 2 Mayıs 2017 de Aktur A.Ş. den 4.6 milyon liraya villa satın aldı. Yapı , yürürlükte olan imar planında , ticaret alanı sınırları içinde kalıyordu.

Bodrum Belediyesi yapıya ilk olarak Hülya Özdil adına ofis ve iş yeri-  iki  bağımsız bölüm-142.5 metrekare olmak üzere yapı ruhsatı tanzim ederek bir süre sonra yapı kullanım izin belgesi verdi.

TİCARİ ALAN VASFINI VİLLAYA ÇEVİRDİ

İmar planlarında ticari alan vasfında olan yapıyı , Özdil ailesi villaya çevirdi. Yapı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =