ORC anket şirketi , 26 ilde yaptığı "Siyasi Eğilimler Araştırması" sonuçlarını açıkladı. "İki adayın yarıştığı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde , oy tercihiniz kimden yana olur?" sorusunda Cumhur

haber7
0

ORC araştırma şirketi "Mayıs 2020/ Siyasi Eğilimler Araştırması" sonuçlarını açıkladı. ORC Araştırma şirketi 26 ilde 2316 kişi ile yaptığı ankette "İki adayın yarıştığı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde , oy tercihiniz hangi isimden yana olur?" sorusunun yanıtlarını yayınladı.

ANKETTE ERDOĞAN; GÜL , KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER İLE KARŞILAŞTIRILDI

Ankette; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül karşılaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu nun sorulduğu şıkta  Erdoğan  yüzde 54 ,1 oy alırken , Kılıçdaroğlu ise yüzde 36 ,4 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 9 ,5 olarak ölçüldü.

ERDOĞAN A EN ÇOK YAKLAŞAN İSİM AKŞENER OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener in sorulduğu şıkta  Erdoğan  yüzde 51 ,9 oy alırken , Akşener ise yüzde 37 ,5 oy aldı. İkisine de oy vermem diyenlerin oranı ise 10 ,6 olarak ölçüldü.

ERDOĞAN , GÜL E 2 KAT  fark  ATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ün sorulduğu şıkta  Erdoğan  yüzde 57 ,4 oy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =