Suriye'de Barış Pınarı Harekatı ve Libya'daki operasyonlarla büyük başarılar atan  Türk  İHA'ları uluslararası basında adından söz ettirmeye devam ediyor. Amerikan  The   National   Interest  dergisinde yayımlanan m

haber7
0

Türk savunma sanayisinin önemli bir parçası haline gelen  İHA  lardan her yerde övgüyle bahsediliyor.

ABD in önde gelen uluslararası ilişkiler dergisi  The   National   Interest  te yayımlanan makalede Türk  İHA  larını konu aldı.

"İsrail i unut , Türkiye Ortadoğu nun en büyük  İHA  gücü olmak istiyor" başlığı ile yayımlanan makalede Türk  İHA  larının Suriye de gösterdiği büyük başarıdan bahsedildi.

Dergi , Türk  İHA  larının Suriye de Rus yapımı birçok hava savunma aracını etkisiz hale getirdiğinin altını çizdi.

Diğer hedefleri vurmada da "tartışmasız" bir başarı sergilediği vurgulandı.

"Türkiye savunma sanayisine yaptığı yatırımların karşılığını alıyor" denildi.

Makalede  İHA  lar için üretilen Amerikan ile Roketsan üretimi mühimmat da karşılaştırıldı.

Türk üretimi akıllı mühimmatın Amerikan rakibinin aksine  İHA  için analog sistemden alınarak önemli ölçüde yeniden tasarlandığı belirtildi.

"Bu , Türkiye nin analog sistemleri , modern sistemlere hızlı bir şekilde dönüştürebildiği  ve daha önceki teknolojilere adapte edebildiğinin kanıtıdır" denildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =