Covid-19 salgını sonrası normalleşme sürecinde  Banka  şubelerindeki bekleme alanlarında en fazla işlem bankosu kadar müşteri bulundurulacak , numaratörler sadece tıbbı maske takan tek bir kişi tarafından kullanılacak uygun şekilde

haber7
0

Yeni tip  corona  virüs salgını sonrası Türkiye’de kontrollü normalleşme süreci başladı.

Koronavirüs  Bilim Kurulu  nun önerileri doğrultusunda , Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "Banka Şubelerinde Korunma ve Kontrol Önlemleri" başlıklı rehber  Bankalarda  işleyişe kriterler getirdi.

Rehbere göre , Şube içerisinde sürekli insanlarla yüz yüze arada 1 metre veya daha kısa mesafe kalacak şekilde temas eden çalışanlar tıbbi maske takacak.

Bankalarda numaratörler sadece tıbbı maske takan tek bir kişi tarafından kullanılacak ve sabah ve akşam uygun şekilde temizlenecek.

El hijyeni sağlanması için alkol içerikli el antiseptikleri ulaşılabilir noktalarda bulundurulacak.

Ateş , öksürük , solunum sıkıntısı gibi herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu bulguları olan personel , şikayetleri düzelene kadar çalıştırılmayacak.

Müşteri  Banka  içerisinde bekleme alanında yakın mesafede oturtulmayacak. Bekleme alanında , en fazla işlem bankosu kadar müşteri bulunacak.

Müşterilerle diğer müşteriler ve bankoda çalışan  Banka  görevlisi arasında en az bir metre mesafe olacak.

Banka şubesi içerisinde müşteri sayısını azaltmak için acil olmayan bazı işlemler ertelenecek.

Çalışanlara el temizliğine dikkat edilmesine yönelik eğitim verilmesi gerektiği belirtilen rehberde , herhangi bir viral solunum yolu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =