AK Parti  Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Hamza   Dağ  , koronavirüs sonrası yapılan  anket   sonuçlarını  Haber7'ye anlattı. Bugün seçim olsa sandıktan birinci çıkacak partinin  AK Parti  olacağını

haber7
0

Haber7 - Özel

 

 

AK Parti Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Hamza   Dağ  ,  koronavirüs  sonrası yapılan  anket  sonuçlarını  Haber7  ye anlattı. 

Muhalefete güvenin azaldığını belirten  Dağ  , ankete katılan seçmenin yüzde 43.1 inin bugün  seçim  olsa  AK Parti  ye oy veririm cevabı verdiğini söyledi.  Hamza   Dağ  ın açıklamaları şöyle: 

 

 

"BİR GÜNDE DEĞİŞECEĞİNİ İDDİA ETMEK ÇOK ZORLAMA OLUR"

İlk defa yaşadığımız ve tecrübe ettiğimiz bir olayla karşı karşıyayız. Daha önce Ebola ve Sars salgınlarında dünya bu çapta etkilenmemişti. Öyle ki birçok siyaset bilimci ve uluslararası ilişkiler uzmanı uluslararası siyasi düzeni salgın öncesi ve salgın sonrası dönem olarak okumaya başladılar… Bu salgın sonrası tabi ki bir günde sistemin değişeceğini iddia etmek çok zorlama olur.

19. Yüzyılın ortalarına kadar sistemi domine eden ülke  olan  İngiltere üretim , teknoloji , silah kapasitesi bakımından diğer ülkelerin gerisine düşmüşse de uyguladığı dış politika ve güç dengesi (balance of power) politikasıyla sistemi Birinci Cihan Harbi’ne kadar elinde tutabilmiştir. Daha sonra ABD’nin dünyaya yeni bir sistem sunarak liderliği ele alıyor. ABD iki dünya savaşı arasında tarafsızlık siyasetinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =