Kadıköy'de gerçekleştirilen tatbikatta , merdivenin kırılması sonucu görev şehidi olan 2 itfaiye erinden biri olan Emircan Çolak’ın abisi Sezayir Çolak , kardeşinin göz göre göre ölü

haber7
0

İstanbul  Kadıköy  de 9 Mayıs günü yapılan yangın tatbikatı sırasında , itfaiye aracının 63 metrelik merdiveninin kırılması sonucu hayatlarını kaybeden itfaiye erleri Emircan Çolak ve Mehmet Ali İnal ın (24) cenazeleri ,  Kadıköy  İtfaiye İstasyonu nda düzenlenen töreninin ardından memleketlerine gönderildi. Emircan Çolak ın cenazesi , 11 Mayıs günü , Erzurum un Pasinler ilçesinin Demirdöven köyünde toprağa verildi.

Biri kız 6 kardeşin en küçüğü olan Emircan Çolak ın taziyeleri kabul eden ağabeyi Sezayir Çolak , yetim büyüyen kardeşine hem ağabey hem de baba olduğunu ifade etti.

Kardeşinin ihmaller nedeniyle ölüme götürüldüğünü ileri süren Çolak , vefasızlığa da isyan ettiklerini söyledi. Kardeşi ve arkadaşının yangın merdivenin sepetine emniyet kemeri ve baret takmadan bindirilmesine , sepetin de 63 metreye kadar çıkarılmasına anlam veremediğini anlatan Çolak , "Bu işlemlerde uzman olmaya gerek yok. Az çok herkes anlar. Tatbikatta ilk kez kullanılan ve test edilmeyen o makine , 40 metreden sonra ne olursa olsun esnemeye başlar. 63 metreye hangi akılla çıkarıldı? Fidan gibi kardeşimiz göz göre göre ölüme götürüldü. Bunun hesabı adalet önünde verilmeli" diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem  İmamoğlu  nun kardeşi ve arkadaşı için İstanbul da düzenlenen cenaze törenine katılmadığı gibi , taziye için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =