Koronavirüs  nedeniyle  arsa  , tarla ve bahçelere yönelik talep artışı yaşanıyor. Salgınla birlikte ortaya çıkan  ilgi   sonrası  fiyatların da yüzde 20 oranında arttığını söyleyen Eskişehir Emlak Komisyoncular Od

haber7
0

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi gayrimenkul alanında da ekonomik dalgalanmalar yaşanıyor.

 

 

Bu kapsamda taşınmaz niteliğe sahip olan gayrimenkullerden  arsa  , tarla ve bahçelerin fiyatlarında talep doğrultusunda artış meydana geldi.

Bu gayrimenkullerin fiyatının korona sürecinde artmasına rağmen , vatandaşlar  yoğun   ilgi  gösteriyor.

 

 

"FİYATLAR YÜZDE 20 ARTTI"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik , bahçe ,  arsa  ve tarların fiyatlarının arttığını söyledi.

"İŞLERİMİZİN DE YÜZDE 20 ORANINDA DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEYEBİLİRİM"

Salgın sebebiyle işlerinde düşüş olduğunu aktaran Başkan Çelik , vatandaşlara gayrimenkule yatırım yapmayı tavsiye etti.

Çelik , "Meslektaşlarımız hizmet edemiyorlar , gayrimenkullerini gösteremiyorlar , randevular iptal oluyor. Biliyorsunuz sık sık sokağa çıkma yasağımız var. Bundan bizim sektörümüz de etkileniyor. Bundan dolayı işlerimizin de yüzde 20 oranında düştüğünü söyleyebilirim. Dolar ve altın gibi anında yükselmez ama uzun vadede bakıldığında gayrimenkule yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Biz vatandaşların gayrimenkule yatırım yapmalarını tavsiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =