Koronavirüs nedeniyle verilen aranın ardından 12 Haziran'da tekrar başlayacak olan  Süper  Lig'de  katı  kurallar belirlendi.

haber7
0

Maç esnasında sahada bulunan 22 futbolcu ve 3 hakem dışındaki herkes maske takacak. Seyircisiz oynanacak maçları izleme izni olanlar arasında en az 2 metre mesafe olacak. Nerede olursa olsun topa eldivensiz herhangi bir temas olursa top dezenfekte edilecek.

 

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi hemen her alanda olduğu gibi futbolda da bugüne dek görülmemiş olayların yaşanmasına yol açtı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) , 12 Haziran’da başlatmayı planladığı Süper Lig ile  TFF  1. , 2. , 3. ve Bölgesel Amatör liglerdeki maçlar , sıkı tedbirler altında oynanacak.  TFF  Sağlık Kurulu’nun hazırladığı ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ , karşılaşmaların bundan sonra nasıl oynanması gerektiğini detaylı bir şekilde ortaya koyuyor. FIFA , UEFA ve bazı Avrupa ülkelerinin futbol federasyonlarıyla yapılan istişareler doğrultusunda hazırlanan bu protokol şimdilik ‘öneri’ niteliği taşıyor.

Kore ve Almanya ligleri örnek olacak

 

 

Benzer bir protokolü yürürlüğe koyan Güney Kore Ligi’nin 9 Mayıs’ta başlaması , Almanya 1. Ligi’nin de (Bundesliga) 16 Mayıs’ta start alacak olması  TFF  için büyük avantaj.  TFF  , Güney Kore ve Almanya’da yaşanan tecrübelerin ışığında protokolde bazı düzenlemeler gerçekleştirebilecek. Yapılacak son ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =