Suriye'de işgal ettiği bölgelerde halka zulmeden YPG/PKK'lı teröristler , ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan fitreye de  göz  dikti.  Terör   örgütü  sivil halka baskı yaparak fitrelere el

haber7
0

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , terör örgütü DEAŞ ın yöntemine başvuran  YPG/PKK  , vatandaşların  fitrelerine  el koymak için 2-3 teröristten oluşan gruplar oluşturdu.

Kapı kapı dolaşan  YPG/PKK  lılar , örgüt saflarında çatışırken ölen teröristlerin yakınlarına bağışlamaları için halktan fitre istiyor.

FİTRELERİNİ ÖRGÜTE VERMEYENLER FİŞLENİYOR

YPG/PKK fitre miktarını kişi başı 1000  Suriye  Lirası (5 ,5 TL) olarak belirlerken , yoksullukla mücadele eden bölge halkı ise örgütün bu uygulamasına korkudan sesini çıkaramıyor.

Kaynaklar , teröristlerin , fitreyi örgüte vermek istemeyenlerin isimlerini fişlediğini belirtiyor.

RAMAZAN AYINDAN DA ZULMEDİYORLAR

YPG/PKK , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınını bahane ederek vergileri artırmış ve temel gıda fiyatları son iki ayda yaklaşık iki katına çıkmıştı.

Edinilen bilgiye göre ,  YPG/PKK  lı teröristler , dün ülkenin kuzeydoğusundaki Kamışlı ilçe merkezinde geçimini işportacılıktan kazanan sivillere saldırdı.

Tezgah sahiplerinin çoğu kaçarken , kalanlardan bir sivil ise teröristlerce darbedildi.

Fiziki saldırıya maruz kalan sivil , olayın hemen ardından intihar etmek için bir binanın üzerine çıktı.

Olay yerindeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =