Ardahan'da , havaların ısınmasıyla birlikte dağlarda eriyen  kar  sularının erimesiyle taşan  Kura   Nehri  ,  Ardahan  Ovası'nı  göle  çevirdi.

haber7
0

Yalnızçam ve Allahuekber dağlarından doğan ,  Ardahan  ın içinden geçtikten sonra Gürcistan dan Hazar Denizi ne dökülen Kura  Nehri  , taştı. Eriyen karlar ve yağmur sebebiyle debisi yükselen  Kura   Nehri  , Ardahan  Ovası  nı adeta göle çevirdi.  Nehir  kenarında bulunan bazı evler de  su  baskını ile karşı karşıya kaldı.

Göle dönen ovada vatandaşlar hatıra fotoğrafı çekilirken ,  Ardahan   Ovası  nda biriken suda balıkçılar ağlarını attı. Gençler atın sırtında suya girdi. Çocukları ile göle dönen ovayı izleyen Kadim Yılmaz , “ Her yıl bu manzarayla karşılaşıyoruz. Görsel bir şölen oluşuyor. Bizler de bunu izlemeye geliyoruz” dedi. Öte yandan suların yükselmesi sonucu ovada oluşan adacıkta otlamaya devam eden atlar ve inekler dikkat çekti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =