Kayseri'de , koronavirüs salgını nedeniyle son dönemde villa tipi müstakil evlerde satışların  yüzde  90 oranında arttığı belirtildi.

haber7
0

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç , koronavirüs salgınının inşaat sektörüne etkileriyle ilgili açıklamada bulundu.

İnşaat sektörünün satış anlamında salgın sürecinde olumsuz etkilendiğini belirten Kılınç , "Bu süreçte konut satışlarında , özellikle daire satışlarında bir düşüş oldu. Doğal olarak insanlar sokağa çıkmıyorlar. Bu tarz ihtiyaçlarını daha sonra almak için öteliyorlar. Ancak bir şeyde farklılık oldu. Son dönemde müstakil villa projelerimize yoğun bir talep aldık. Hemen hemen herkes kendine ait bağımsız arsa alanı olan , günlük zaman geçirebileceği , çimiyle çiçeğiyle uğraşabileceği bu tarz projelere yöneldi. Son dönemde koronavirüs şunu gösterdi ki , insanlar yeşilin fazla olduğu kendine ait bir yaşam alanının olacağı bu tarz projelere daha çok talep gösterecek" diye konuştu. YATAY YAPILAŞMAYA DAHA YOĞUN TALEP Koronavirüs süreciyle insanların yatay yapılaşmaya daha fazla önem verdiğini kaydeden Kılınç , "Aslında bu gündemimizde yıllardır vardı , daha düşük yatay yapıları yapmamız lazım diye; ama bu koronavirüsten sonra birden bire çok yoğun bir şekilde talep olmaya başladı ve biz de bu tür projeleri daha yoğun yönetmeye başlayacağız. Doğru olanı da bu. Çünkü pandemi ortamı var ve insanlar apartman dairesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =