Sağlık Bakanlığı  Bilim   Kurulu  Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer , "Berber salonunda ben kendim de muhabbet etmeyi , süreyi uzatmayı çok severim; fakat artık uzatılmaması gerekiyor. Orada oturup çay içmeyin" dedi.

haber7
0

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyonları  Bilim  Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer , hafta başında  kuaför  ve berberlerin açıldığını hatırlatarak , uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Tezer "Berberlere önerimiz ilk olarak randevusuz çalışmayın oldu. Ayrıca müşterinizi bilin , personeliniz en az sayıda olsun , misafir kabul etmeyin uyarılarında bulunduk.  berber  salonunda ben kendim de muhabbet etmeyi , süreyi uzatmayı çok severim; fakat artık uzatılmaması gerekiyor. Orada oturup çay içmeyin. Ayrıca gazete okumak , yiyecek tüketmek yine o salonlarda artık olmayacak. Salonlara girerken mutlaka tıbbi maske olacak. Elimizi salona girmeden önce hasta odasına giriyormuş gibi düşünüp hem kendimizi hem karşımızdakini korumak için girişte berberin hazırlamış olduğu dezenfektan ile temizleyeceğiz ve öyle gireceğiz. Berberle temas etmeyeceğiz , yine mesafemiz olacak. Koltuk sayısı az olacak. Aralarında mesafeler olacak. Orada 3 üncü bir kişi oturarak beklemeyecek. Ne kadar koltuk varsa o kadar kişi olacak" diye konuştu.

3 KURALIN ŞİDDETLE DEVAM ETMESİ GEREKİYOR

Türkiye de şu an rakamların çok iyi gittiğini söyleyen Prof. Dr. Tezer , "Ölüm sayılarımız da azaldı. Ölüm sayılarınız azalabilir; fakat yoğun bakımda yatan hasta sayınız artıyorsa tekrar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =