Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’den sonra , firari  Can  Dündar’ın villasının da kaçak olduğu ortaya çıktı. Tespitlere göre  Dündar  , bahçe duvarı yaptırırken 27 metre orman alanını işgal e

haber7
0

Cumhuriyet Gazetesi nde yaptığı ihanet gibi MİT TIR ları haberi ardından hakkında başlatılan yargılama üzerine yurt dışına kaçan firari Can Dündar ın  Bodrum  daki villasını kaçak olarak genişlettiği 27 metre orman arazisini işgal ettiği ortaya çıktı.

Bodrum un Kumbahçe semtimde 1184 ada ve 4. paftada bulunan deniz manzaralı villanın , havuz bölümünün de olduğu kısımları orman alanı içine yapıldığı ve ruhsata aykırı olduğu belirlendi. Deniz manzaralı ve 5 milyon TL değerinde olduğu öğrenilen villa ile ilgili işlem yapan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü , Dündar ın villasının ormana 27 metre tecavüzlü olduğunu saptadı. Orman Bölge Müdürlüğü mühendislerinin önceki gün gerçekleştirdiği harita ölçümleri sonucu belirlenen işgal suç zabıt tutanağı altına alındı. Villanın işgalli bölümünün yıkımının gündeme gelebileceği , aynı zamanda  Bodrum  Cumhuriyet Başsavcılığı nın adli olarak işlem yapabileceği öğrenildi.

ORMAN ARAZİSİNE DUVAR ÇEKTİ

Yapılan tespitler şöyle sıralandı: Dündar , ruhsata aykırı olarak 27 metre orman alanını işgal etti. Orman arazisini duvarla çevirip villasına kattı. Villaya  kaçak  eklenti olarak yine orman alanı içine havuz yapıldı.

ELDEN ÇIKARMAK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =