Galatasaray  , Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan giderse 68 milyonluk bütçe en çok 60 milyona çekilecek. Şampiyonluğun kaçması halinde ise yıldızlar lüks olacak...

haber7
0

Galatasaray’da Süper Lig’le ilgili planlar iki farklı senaryoya göre yapılıyor. Bir taraftan koronavirüs nedeniyle kulüpler mali yönden ağır darbe yerken , sarı-kırmızılılar radikal tedbirler almaya hazırlanıyor.

Cim-Bom , lig oynanır ve şampiyon olursa farklı , lig oynanmaz veya şampiyon olamazsa farklı bir strateji izleyecek. Sarı-kırmızılılar için bu nedenle ligin devam etmesi son derece önemli. Temel kriter ise takımın gelecek sezon Avrupa’da nerede mücadele edeceği...

ÇARE ŞAMPİYONLAR LİGİ

Cim-Bom şampiyonluk ve buna bağlı Şampiyonlar  Ligi  biletinin elde edilmesi durumunda uygulayacağı tasarruf tedbirlerini hafifletecek. Böyle bir senaryoda takım bütçesi gelecek sezon için yüzde 10-15 oranında düşürülecek. 68 milyon euroluk bütçenin 60 milyonun altına çekilmesi hedeflenecek.

Ancak  Galatasaray  şampiyon olamazsa veya Şampiyonlar Ligi’ne kalamazsa işte o zaman taşlar yerinden oynayacak. Bu durumda yüzde 30 oranında bir küçülme stratejisi uygulanacak. Bu da 20 milyon euroluk bir indirim anlamına geliyor.

Galatasaray böyle bir olasılıkta bütçesini 50 milyon euronun da altına indirecek. 48 milyon euroluk bütçe ise bazı yıldızları kaldırmayacak gibi görünüyor.

FALCAO LÜKS OLACAK

Örneğin sadece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =