ABD   Dışişleri   Bakanı   Pompeo  , koronavirüs salgını sonrası ilk resmi yurt dışı ziyaretini İsrail'e yapıyor.

haber7
0

ABD  Dışişleri   Bakanı  Mike  Pompeo  yu taşıyan uçak , Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havalimanı na indi.  Pompeo  , uçaktan inişte kendisini karşılayan yetkililerle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tokalaşmazken ,  ABD  bayrağını andıran maske takması dikkati çekti. 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada  İsrail  de olmaktan mutlu olduğunu belirten  Pompeo  , "İki kritik tehditle mücadele ediyoruz:  koronavirüs  ve İran.  İsrail  ve  ABD  bu zorluklara karşı yan yana duracaktır." ifadesini kullandı. Yerel basın , ziyaretin ana gündem maddelerinden birinin de işgal altındaki Batı Şeria da yer alan bazı bölgelerin "İsrail e ilhak" planı olacağını aktardı.

Pompeo ,  İsrail  de sırayla Başbakan Binyamin Netanyahu , Mavi-Beyaz İttifakı lideri ve yeni koalisyon ortağı Benny Gantz ile görüşecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =