Cumhurbaşkanı  kararlarıyla  Kayseri  ,  Van  ,  Sivas  ve Giresun'daki bazı alanlar , "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi. Kastamonu'nun Cide ilçesinde ve Balıkesir'de bazı taşınmazlar ise Çevre

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın imzasıyla Resmi Gazete de yayımlanan kararlara göre ,  Kayseri  nin Yeşilhisar , Yahyalı ve Develi ilçe sınırlarında bulunan Sultan Sazlığı Sit Alanı ,  Van  ın Edremit ve Gevaş ilçe sınırlarındaki Dönemeç Sazlıkları Potansiyel Doğal Sit Alanı ,  Sivas  ın Hafik ilçesindeki Hafik (Büyük) Gölü Potansiyel Doğal Sit Alanı ve  Giresun  un Yağlıdere ilçesindeki Gölyanı Yaylası Doğal Sit Alanı , koruma statülerinin yeniden değerlendirilmesiyle "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Şanlıurfa ın Birecik ilçesindeki bazı alanlar , Yaban Hayatı Geliştirme Sahası" olarak , Samsun un Canik ilçesindeki bazı alanlar da "kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı" olarak belirlendi.

AA nın haberine göre; ayrıca , Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının kapsadığı illere Amasya ve Çorum da eklendi.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Kastamonu nun Cide ilçesinde Başak Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali nin yapımı amacıyla Kapısuyu köyü sınırlarında yer alan bazı taşınmazlar ile Balıkesir de inşa edilecek Tatlıpınar Rüzgar Enerji Santrali için Karesi ve Balya ilçelerindeki bazı taşınmazlar , Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca acele kamulaştırılacak.

24 Ocak 2020 tarihli Çeşme Kültür ve Turizm Koruma ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =