ABD  Federal Soruşturma Bürosu (FBI) , 11  Eylül  2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezine düzenlenen  terör  saldırısında El Kaideli teröristlere yardım ettiğinden şüphelenilen Suudi yetkilinin ismini &q

haber7
0

Yahoo News in özel haberine göre ,  FBI  , 11 Eylül kurbanlarının aileleri tarafından açılan davalarda sunulan dosyalardan birinde , 1999-2000 yıllarında Suudi Arabistan ın Washington Büyükelçiliğinde görev yapan Mussaed Ahmed el Cerrah ın ismini silmeyi unutarak olaya ilişkin en büyük sırlardan birini de açıklamış oldu.

Üst düzey  FBI  yetkilisi tarafından kaleme alınan ve bu hafta içi kamuya açılan mahkeme belgesinde , el Cerrah ın  11 Eylül  de "İkiz Kuleler" olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezine intihar saldırısı düzenleyen El Kaide mensubu iki saldırgana yardım ettiğinden şüphelenildiği kaydedildi.

FBI ın "Suudi Arabistan bağlantısını örtbas" ettiği iddialarına ilişkin ilk delil olabilir

Belgede , el Cerrah ın şu anda nerede olduğunun bilinmediği ancak bu kişinin saldırganlara yardım için ABD den iki kişiyi ayarladığına dair suçlamalar bulunduğu belirtildi.

11 Eylül Saldırısı Kurbanları Sözcüsü Brett Eagleson ise ilk kez saldırıyı araştıran  FBI  ajanlarının , saldırganlar ile Suud Büyükelçiliği arasındaki bağları örtbas ettiğine dair ciddi bir delil olduğunu ifade etti.

Yahoo nun haberi üzerine söz konusu belgeyi geri çeken  FBI  , belgenin yanlışlıkla dava dosyasına konulduğunu kaydetti.

11 Eylül de ne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =