ABD'nin  New York  Valisi Andrew Cuomo , 100'e yakın çocuğun yeni tip koronavirüsle (Kovid-19)  bağlantılı  olduğu düşünülen ''nadir'' görülen hastalığa yakalandığını söyledi.

haber7
0

Cuomo , düzenlediği basın toplantısında , çocukları etkileyen ve Kovid-19  bağlantılı  olduğu düşünülen inflamatuvar sendromunun araştırıldığını belirtti. 

New York ta şimdiye kadar 3 çocuğun söz konusu hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini ve  100  e yakın çocuğun ise semptom gösterdiğini söyleyen Cuomo , söz konusu hastalığın kritik organlarda hayati tehlike teşkil eden inflamasyona neden olduğunu ifade etti. 

Cuomo ayrıca , son 24 saatte  New York  ta 195 kişinin  koronavirüs  nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi. 

NEW YORK UN 61 MİLYAR DOLAR FEDERAL YARDIMA İHTİYACI VAR

New York un salgınla mücadele için 61 milyar dolara ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Cuomo , Washington da görüşülen yeni yardım paketinin ise kurumsal şirketleri kurtarmak yerine eyaletleri ve çalışan aileleri desteklemesi gerektiğini sözlerine ekledi. 

Salgının en yoğun görüldüğü  New York  ta şimdiye kadar 347 binden fazla kişi koronavirüsten etkilenirken , 27 binden fazla kişi ise hayatını kaybetti. 

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre ,  ABD  de genelinde ise  vaka  sayısı 1 milyon 395 bine , ölü sayısı 82 bin 555 e yükseldi

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =