Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken yeni bir salgın korkusu başladı.  Düzce   Valiliği  son zamanlarda görülen  kuş  gribinin ardından muhtarlıkları uyardı. Uyarıda , kanatlı hayvanların hastalık riski ortad

haber7
0

Dünyayı etkisi altına aldığı gibi Türkiye de de binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken şimdi de  kuş   gribi  salgını patlak verdi.

2015 yılında dünya genelinde  kuş   gribi  hastalığı ülkemizi etkilemiş ve alınan mücadele sonrası başarılı mücadeleyle kontrol altına alınmıştı. Ancak Türkiye nin göç yolları üzerinde olması ve mevsim itibariyle girmiş olmamız sonrası çevre illerde yine görüldü.

VALİLİK UYARDI

Düzce  Valiliği  İl Tarım Müdürlüğü muhtarları uyararak; "Sorumluluk alanlarında bulunan vatandaşlarımıza yetiştirdiği kanatlı hayvanlarla ilgili hastalık hakkında uyarıların yapılarak yabani kuşlar ile temasın önlenmesi için kanatlı hayvanların hastalık riski ortadan kalkana kadar dışarıya çıkarılmaması konusunda bilgilendirilmesi , gerekli önlemlerin alınması" istendi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =