Afrika'da 18 ay esir olarak tutulduktan sonra  hafta sonu  Türkiye ,  Somali  ve  İtalya  gizli servislerinin ortak girişimiyle kurtarılan ve Müslüman olan  İtalya  vatandaşı  Silvia  Romano , islamofobik saldırılara maruz kalıyor. il Gio

haber7
0

Afrika da 18 ay esir olarak tutulduktan sonra  hafta sonu   Türkiye  ,  Somali  ve  İtalya  gizli servislerinin ortak girişimiyle kurtarılan ve  Müslüman  olan  İtalyan  vatandaşı  Silvia  Romano ya  İtalya  da hakaret yağıyor. 

il Giornale gazetesi pazartesi günü  Silvia  Romano nun kurtuluşunu "İslami ve mutlu. Nankör Silvia" başlığıyla verdi. Libero gazetesi ise "Bir İslamiyi kurtardık" başlığını attı.

Treviso eyaletinden bir politikacı Facebook ta Romano nun asılması gerektiğini söyledi. Paylaşım Facebook tan hızla kaldırıldı. 

Aşırı sağcı mahalefet partisi League lideri Matteo Salvini , Twitter dan "İslami teröristleri hayal edin: Parayı aldılar. Suç işlediler ve İslami peçe ve dönüşüm adı verilen kültürel savaşı kazandılar" yorumunu yaptı.

Silvia Romano Kenya nın güneydoğusundaki bir köydeki yetimhanede çocuklar için gönüllü olarak çalışırken 20 Kasım 2018 de silahlı adamlar tarafından kaçırılmıştı.  Somali  ye götürülen  Silvia  Romano nun terör örgütü Eş Şebap tarafından alıkonduğu düşünülüyordu.

Pazar günü  İtalya  ya döndüğü sırada  İtalya  Başbakanı ve Dışişleri Bakanı tarafından karşılanan 24 yaşındaki Romano nun yüzündeki gülümseme ve saçlarıyla birlikte vücudunu örten kıyafeti dikkat çekti. Romano nun İslamiyet i seçmesi ve ismini Ayşe olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =