Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı , Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik açıklaması nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan  Ankara  Barosu'ndan , açıklama yapılmasına ilişkin  ıslak   imzalı  yönetim ku

haber7
0

Ankara Barosu , geçen 26 Nisan da yaptığı açıklama ile Diyanet İşleri Başkanı  Ali Erbaş  a ,  Ankara  Hacı Bayram-ı Veli Camii nde , Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi  konulu Cuma Hutbesi nedeniyle tepki göstermişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ,  Ankara   Barosu  hakkında , Diyanet İşleri Başkanı  Ali Erbaş  ın insanlığın bir kesimini nefretle aşağılayıp kitlelere hedef gösterdiği konuşmasıyla ilgili basın açıklaması başlıklı açıklama nedeniyle soruşturma başlatmıştı.

Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan resen başlatılan soruşturmanın yanında , Diyanet İşleri Başkanlığı ile bir vatandaşın şikayeti üzerine de soruşturma başlatılmıştı. ISLAK İMZALI  karar  İSTENDİ Alınan bilgiye göre soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı , Diyanet İşleri Başkanlığı ve bir vatandaşın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ,  Ankara  Barosu’ndan açıklamanın yapılması yönünde alınan yönetim kurulu kararının  ıslak   imzalı  metnini istedi.

Savcının , açıklamayı kimin kaleme aldığı , metnin altında kimlerin imzası bulunduğunun tespiti için bu belgeleri istediği belirtildi. Savcılığın , istenilen belgenin incelenmesi ardından , sorumlu gördüğü kişilerin beyanlarını alabileceği ve kovuşturmaya gerek görürse Adalet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =