Tesla  CEO'su Elon Musk'ın , COVID-19 yasağına rağmen California'da araba üretimine başlayacağını açıklamasının ardından , ABD Başkanı  Trump  , California eyalet yönetimine Tesla'nın üretime yeniden baş

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , California eyalet yönetimine yeni tip koronavirüs (COVID-19) önlemlerine rağmen  Tesla  nın üretime yeniden başlamasına izin verme çağrısı yaptı.

 

Tesla nın Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Elon Musk ın , COVID-19 yasağına rağmen California da araba üretimine başlayacağını açıklamasının ardından ,  Trump  da yaptığı Twitter paylaşımı ile Musk a destek verdi.

Trump , "California ,  Tesla  ve Elon Musk a üretim tesisini açması için hemen izin vermeli. Bu çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmalı." ifadesini kullandı.

 

ABD nin dünya genelinde en çok COVID-19 testi yapan ülke olduğunu vurgulayan  Trump  , "Ülkenin birçok yerinde COVID-19 vakaları ve ölümleri düşüyor. Ülkemiz bir an önce ekonomisinin faaliyete geçmesini ve herkesin işine dönmesini istiyor. Biz de bunu güvenli bir şekilde yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

ELON MUSK , CALİFORNİA YÖNETİMİNE MEYDAN OKUMUŞTU

Musk , COVID-19 salgını nedeniyle "zaruri olmayan" iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen , dün tekrar elektrikli araba üretimine başlayacağını duyurmuştu.

Twitter paylaşımında Musk ,  Ben de bugün herkes gibi sahada olacağım. Biri tutuklanacaksa o kişinin ben ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =