Dünyanın en zengin insanlarından biri olan , ABD'li iş insanı ve girişimci  Bill   Gates  , "Keşke bu tehdide karşı insanların dikkatini çekmek için daha fazla çaba harcasaydım" dedi.

haber7
0

ABD de yayımlanan Wall Street Journal gazetesine konuşan ABD merkezli teknoloji devi Microsoft un kurucusu  Bill   Gates  , "Keşke uyarılarım işe yarasaydı ve küresel çapta koordineli bir hareket başlatabilseydik" dedi.

 

 

Gates ayrıca "Dünya liderlerinin bu trajediden ders alacaklarını ve bir daha benzer salgınların ortaya çıkmasını önlemek için gerekli yatırımları yapacaklarını umuyorum" ifadelerini kullandı.

Gates , küresel bir salgın riskine karşı , 2014 ten bu yana dünya kamuoyunu uyarmaya çalışıyordu. 2015 te yaptığı bir konuşmada , dünyayı bekleyen en büyük tehlikenin küresel bir salgın olduğuna işaret etmişti.

 

 

Gates Vakfı , corona virüs salgınına karşı mücadelede kullanılmak üzere bugüne kadar 305 milyon dolar bağış yaptı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: NTV

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =