Sosyal medya hesapları aracılığıyla  Fas  hükümeti ve Başbakanı Sadeddin el-Osmani'ye yönelik karalama kampanyası başlatan kişilerin , dünyayı etkisi altına alan  Kovid-19  de malzeme olarak kullandıkları ifade ediliyor.

haber7
0

Fas ın  Kovid-19  la mücadelede başarısız olduğu yönünde kampanya başlatan söz konusu sosyal medya kullanıcıları , Osmani hükümetine salgında vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermediği suçlamasında bulunuyor , ülkenin açlık kriziyle karşı karşıya olduğu iddialarını paylaşıyor.

Bu kampanyaların  Fas  taki çeşitli çevrelerde memnuniyetsizlik yarattığı konuşulurken , Faslılar da karşı atağa geçerek "Teşekkürler Osmani" etiketleriyle hükümete destek paylaşımlarında bulunuyor.

ABU DABİ-RABAT ARASINDAKİ "ADI KONULMAMIŞ KRİZ"

Bu  elektronik  saldırıların , Abu Dabi ile Rabat arasında "adı konulmamış bir kriz"in varlığını gün yüzüne çıkardığı belirtiliyor.

Söz konusu krizin ilk işaretleri , geçen yıl  Fas  Dışişleri Bakanı Nasır Burita nın Al Jazeera televizyonuna verdiği mülakatta ilk kez Rabat ın Yemen deki  Suudi Arabistan  ve Birleşik Arap Emirlikleri koalisyonundan ayrıldığını resmen duyurmasının ardından ortaya çıkmıştı.

Ardından gelen süreçte ,  BAE  deki boş kalan büyükelçilik makamına bir yıl geçmesine rağmen kimsenin atanmaması çok konuşuldu.

Medya organlarında , Rabat ın Abu Dabi deki büyükelçiliğini boşalttığı , tüm elçilik müsteşarlarını geri çağırdığı ve temsil düzeyini dahi düşürdüğü haberleri yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =