Burdur’un Bucak ilçesinde ,  Berberin  'Covid-19'  testinin   pozitif  çıkmasının ardından karantinaya alınan Kocaaliler beldesinde  sıkı  önlemler alındı

haber7
0

Bucak a bağlı Kocaaliler beldesindeki Cumhuriyet Meydanı nda dükkan sahibi  berber  A.T. nin Covid-19 testi  pozitif  çıktı. Bunun üzerine  Burdur  Valiliği tarafından beldenin karantinaya alınması kararlaştırıldı. Dün saat 19.00 itibarıyla beldenin giriş ve çıkışları , jandarma ekiplerince kapatıldı. Özel kıyafetler giyen sağlık ekipleri ,  beldede  filyasyon çalışması yaptı. Ekipler , A.T. nin temaslı olduğu kişilerden Covid-19 testi için örnekler aldı. Karaaliler Belediyesi ekipleri tarafından da bölgede dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı. Beldedeki 80 den fazla kişiye Covid-19 testi yapıldığı belirtildi.

 

 

ÜZÜCÜ BİR OLAY YAŞADIK

Kocaaliler Belediye Başkanı İYİ Parti li Selahattin Gökce , "Maalesef dün üzücü bir olay yaşadık. Bir berberimizin testi  pozitif  çıktı. Biz de esnafımıza siperlik dağıtıyorduk. Bu esnada mecburen berberimizi de ziyaret ettik. Herhangi bir temasımız olmadı ama biz de tedbir amaçlı testimizi yaptırdık , sonuçlarını bekliyoruz. Rabbimizden dileğimiz ve vatandaşlarımızdan da isteğimiz sadece Kocaaliler için değil ülkemiz için dünya için dua etmeleri. Bu süreçte yapılacak belki en güzel şey o. Tedbirler bazen yetersiz kalabiliyor" dedi.

 

 

9 DAN 12 YE BİRAZ VATANDAŞIMIZ TIRAŞ OLMUŞ

Beldenin 14 gün karantina altında olacağını ve bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =