Gaziantep  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi David M. Satterfield ile telekonferans aracılığıyla görüştü.

haber7
0

Görüşmede iş birliği ve turizm konuları ön plana çıkarken  Büyükelçi  Satterfield , Gaziantep’in de içinde bulunduğu bölgenin  seyahat  uyarısını 2’nci seviyeye düşürerek güvenli görüldüğünü belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını sonrası yaşanacak gelişmeler ve turizm başta olmak üzere birçok konu başlığında uluslararası işbirliklerini güçlendirmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi David M. Satterfield ile telekonferansta görüştü.

Görüşmede  Büyükelçi  Satterfield , Corona Virüs öncesi Gaziantep’in de içinde bulunduğu bölgenin  seyahat  uyarısını 3’ncü kategori yani  seyahat  tehlikelisi bulunduğunu belirten kategoriden , Almanya , Fransa , İngiltere gibi ülkeler için de kullanılan 2’nci seviye  kategoriye  düşürüldüğünü söyledi. Bu sayede Corona Salgını sonrası bütün tur şirketleri Tüm Türkiye’yi aynı seviyede göreceğini iletti.

CORONA SONRASI AMERİKAN HEYETİ GAZİANTEP’E GELECEK

Corona Virüs tehlikesi sonrası normalleşme sürecinde Amerikan Heyeti’nin Gaziantep’i kültür , tarih ve gastronomi turizmi için ziyaret edeceğini söyleyen Satterfield , Türkiye’nin en iyi yemeklerinin Gaziantep’te olduğunu belirtti. Çevre , enerji ve akıllı şehirler açısından da büyük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =