ABD  "Mart 2020 itibarıyla Türkiye'den parça almayacağız" dese de Türk firmaları  F-35  için parça üretimine devam ediyor. Savunma politikaları uzmanı Arda Mevlütoğlu Kovid-19'un  F-35  projes

haber7
0

Sadece Türkiye’ye verilip verilmeyeceği değil , üretim süreci ve bu sırada yaşanan sorunlar , krizler ve kimi çıkmazlarla da sürekli gündemde olan  F-35  savaş uçağı projesinde yeni bir dönem başlayabilir.

 

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr.  İsmail Demir  in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama , projede  Türkiye  nin rolünün bir şekilde devam ettiğinin de kamuoyuna ilanı oldu. Demir in konuyla ilgili bir soruya "Firmalarımız üretime ve teslimatlara devam ediyor. Bu süreçten edinilen derslerle beraber kararın tekrar düşünüleceğini görüyoruz. Mart 2020 de duracağı söylendi ama durmadı. Devam ediyor. Biz programa sadığız. Projeye katkımız herkes tarafından görülüyor. Biz hiç durdurma olmayacakmış gibi üretime devam ediyoruz. Devam etmeye de devam edecekler" yanıtını vermesi gözleri bir kez daha  F-35  projesine çevirdi.

 

YENİ TİP KORONAVİRÜS NEDENİYLE TEDARİK ZİNCİRİ BOZULDU

Savunma politikaları uzmanı  Arda Mevlütoğlu  ,  F-35  Lightning II uçağının üreticisi olan  Lockheed Martin  şirketinin  CEO  su Marillyn Hewson ın Kovid-19 dan dolayı tedarik zincirlerinin ve üretim faaliyetlerinin aksadığını açıklamasının üzerinde durulması gerektiğini belirtti.

"Lockheed Martin şirketinin  CEO  su bu nedenle de  F-35  için 2020 yılı satış ve teslimat hedeflerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =