Türkiye'de bu yılın ilk çeyreğinde satılan traktör sayısı , geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse 2'ye katlanarak 10 bin 161'e ulaştı. Aydın’da traktör galericisi Salih Güldal ,

haber7
0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinde bu yılın ilk çeyreğinde trafiğe kaydı yapılan traktör sayısındaki artış , geçen yılın ilk çeyreğine göre neredeyse ikiye katlandı. Trafiğe kaydolan  traktör  sayısı , geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 86 ,5 arttı.

Geçen yılın ilk çeyreğinde 5 bin 447 traktörün trafiğe kaydı yapılırken , bu yılın aynı döneminde bu rakam 10 bin 161’e ulaştı. Ocak’ta 2 bin 800 , şubatta 3 bin 141 ve mart ayında ise 4 bin 220 traktörün trafiğe kaydının yapıldığı tespit edildi. Aydın’daki  traktör  galerileri ise alıcıların fazla olmasından dolayı istenilen modelde  traktör  bulmakta zorlandıklarını söyledi.

TRAKTÖR BULMAKTA SIKINTI YAŞIYORUZ

Aydınlı  traktör  galerisi sahibi Salih Güldal ise , "TÜİK’in araştırması doğrudur.  traktör  satışlarımız geçen yıla göre arttı. Koronavirüs nedeniyle tarıma olan ilgi arttığından traktöre olan talep de arttı. Her gün satışımız oluyor. Elimizde olsa daha çok satacağız.  traktör  kıtlığı var.

Galerici olarak arıyoruz ,  traktör  bulamıyoruz. Elimizde olsa her gün bir iki  traktör  satma şansımız oluyor. Talep çok onu karşılamakta zorlanıyoruz. Müşteri çok geliyor ama isteklerini karşılamakta zorlanıyoruz" dedi.

70 beygir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =