Dünyanın önde gelen  Savunma  ve  havacılık  şirketleri ,  Hisse senedi  piyasalarında  toparlanmaya  çalışıyor.

haber7
0

Ocak , şubat , mart ayında hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kaybettiren dünyanın önde gelen 10 savunma ve havacılık şirketinin  hisseleri  nisan ayında  toparlanmaya  çalıştı.

Hisse senedi piyasalarında nisan ayında söz konusu şirketlerin 5 i kazandırırken , 5 i de kaybettirdi.

Analistler , bu yılın  Hisse senedi  piyasalarında işlem gören  Savunma  ve  havacılık  şirketleri için zor bir dönem olduğunu belirti.  Savunma  ve  havacılık  hisselerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının talebi azaltacağı ,sektörün 2020 de büyüyeceğine ilişkin umutları boşa çıkaracağına dair endişelerle olumsuz etkilendiğini ifade eden analistler , salgın nedeniyle hava yoluyla yapılan seyahatlerin azalacağına dair endişelerin de hisse fiyatlarını olumsuz etkilediğini aktardı.

Nisan ayında ise bazı  şirketlerinin  bilançolarının iyi gelmesi , yeni anlaşmaların imzalanması ve birleşmeler hisselerinin söz konusu dönemde yükselmesini sağladı.

F-35 savaş uçaklarının üreticisi Lockheed Martin in  hisseleri  geçen ay yüzde 14 ,8 arttı. Lockheed Martin in bilançosu beklentilerden iyi gerçekleşmişti. ABD li Northrop Grumman ın  hisseleri  de söz konusu dönemde yüzde 9 ,3 artış kaydetti. Northrop Grumman ın insansız hava aracı üreten Avustralyalı Orbital UAV şirketiyle dikey kalkış ve inişler için hibrit sistemi geliştirilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =