TRT’nin deneyimli bürokratı  Kudret Doğandemir   Devlet  Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

haber7
0

Koronavirüs’ün kültür sanat üzerindeki olumsuz etkilerine dünya ve Türkiye genelinde çözüm arandığı şu günlerde  Devlet  Tiyatroları’nın yönetim kademesine TRT’den bir transfer gerçekleşti. Uzun yıllar habercilik deneyimindeki başarıları ile göz dolduran ve yılların televizyonculuk deneyimine sahip olan ,  TRT  Haber ,  TRT  Eğitim ve  TRT  Yayın Denetleme eski Dairesi Başkanı  Kudret Doğandemir  ,  Devlet  Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

Mesleğe Türkiye’nin seksenli yılların sonundaki terörle mücadele döneminde başlayan ve o dönemde Diyarbakır Haber Müdürlüğü’nde muhabir olarak görev yapan Doğandemir , Körfez Krizi’nde uzun süre savaş bölgesinde bulundu. Meslek hayatı boyunca sayısız yurtdışı görevlerinde bulunan Doğandemir iyi derecede İngilizce biliyor.

Yıllarca  TRT  Parlamento Haber Müdürlüğü görevini sürdüren Doğandemir , 2013 yılında Tarım ve Orman Bakanı Basın Müşavirliği’ne getirildi. Geçen iki yılın ardından TRT’ye dönen Doğandemir , Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptı. 2016 Ocak ayında  TRT  Haber Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen  Kudret Doğandemir  ,  TRT  Haber Kanal Koordinatörlüğü görevini de birlikte sürdürdü. Haber kanalındaki başarıları ile  TRT  Haber’den sık sık söz ettiren Doğandemir , 2018 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığına getirildi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =