İngiltere'de üç üniversitede düzenlenen ortak araştırma , yeni tip koronavirüsten korunmak için ,  Eve  teslim edilen kargoların üç gün boyunca (72 saat) dokunulmadan başka bir oda veya dolapta muha

haber7
0

Yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını dünya genelinde etkisini sürdürürken , aylar geçmesine rağmen alınacak önlemlerle  ilgili  uyarılar da gelmeye devam ediyor.

 

Türkiye de de sıklıkla gündeme  gelen   kargolarla   ilgili  önemli bir araştırma İngiltere nin Bath , Bristol ve  Southampton  Üniversiteleri tarafından ortak yürütüldü.  salgın  sürecinde internetten alışverişin artmasıyla  kargo  teslimatlarının da patlama yaptığı belirtilen araştırmada , bu alanda alınabilecek önlemlere dikkat çekildi.

72 SAAT BOYUNCA CANLI KALABİLİYOR

 

Eve  gelen  paket veya kutuların en az üç gün boyunca açılmaması gerektiği ifade edilen araştırmada , virüsün bu tip yüzeylerde 72 saate kadar canlı kalabildiği vurgulandı. Uzmanlar , "Teslim edilen ürün , üç gün boyunca ayrı bir dolapta ya da dışarıda bekletildiğinde virüs ölmüş olur. Bu sayede risk en düşük seviyeye indirilir. Eğer üç gün kullanacağınız ürün için mümkün değilse , yapabildiğiniz en uzun süre bile riski düşürmede etken olacaktır" ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =