Tesla  otomobil modellerinde bulunan bir açık ile kullanıcıların  kişisel  bilgilerinin ve hatta şifrelerinin kolayca ele geçirilebildiği ortaya çıktı.

haber7
0

Tesla otomobil modellerindeki medya kontrol ünitelerinde bulunan bir açık ile kullanıcıların  kişisel  bilgilerinin ve hatta şifrelerinin kolayca ele geçirilebildiği ortaya çıktı.

 

Tesla’nın henüz bu durumdan etkilenen kullanıcıları bilgilendirmediğini ve resmi bir açıklama yapmadığını belirten siber güvenlik kuruluşu Bitdefender  Türkiye  Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu , araçlarını satmak isteyen  Tesla  sahiplerinin bilgi ve eğlence sistemlerindeki  kişisel  verilerini manuel olarak silmelerini tavsiye ederken yakın zamanda mevcut araçlarını yeni bilgi ve eğlence sistemleri ile yükselten kullanıcıların ise şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini konusunda uyardı.

 

ŞİFRELER DÜZ METİN OLARAK SAKLANMIŞ

Tesla , müşterilerinin eski arabalarında bulunan medya kontrol ünitelerini yeni üretilen donanımlarla değiştirebilmesine izin veriyor. Ancak beyaz şapkalı hacker grubu GreenThe Only tarafından ulaşılan bulgulara göre  Tesla  , kullanıcıların bu donanımlar üzerindeki  kişisel  bilgilerini korumak için fazla çaba göstermiyor. eBay’den satın alınan dört eski  Tesla  medya kontrol ünitesinde , şifreler ve yer  bilgileri  dahil olmak üzere eski  kullanıcılarının  birçok  kişisel  bilgisine ulaşılabildiği görüldü.

Normal araçlarda bulunan bilgi ve eğlence sistemleri telefon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =