Elon  Musk’ın ortaklarından biri olduğu teknoloji şirketi  Tesla  , üretim merkezinin bulunduğu ABD’nin California şehrindeki Alameda ilçesine  dava  açtı. İlçe yönetimi , yeni tip corona virüs (Covid-19)

haber7
0

ABD’li iş insanı  Elon  Musk’ın CEO’su ve çoğunluk hissesine sahip olduğu elektirkli araç şirketi  Tesla  , California eyaletine bağlı Alameda ilçesini , fabrikalarını haksız yere kapattığı iddiasıyla  dava  açtı. Bir buçuk milyon nüfusa sahip ilçede 23 Mart’ta corona virüse yönelik alınan tedbirler kapsamında Tesla’nın da dahil olduğu birçok fabrikanın faaliyetleri durduruldu.

 

"KARAR ANAYASAYA AYKIRI"

Tesla avukatları , Alameda ilçe yönetiminin , California valisi Gavin Newsom un ulaşım dahil olmak üzere "16 önemli altyapı endüstrisi"ndeki işletmelerin çalışmaya devam etmesine izin veren önceki bir emrini göz ardı ettiğini öne sürdü. Bununla birlikte ,  dava  dilekçesinde kararın hem anayasaya aykırı hem de "açıklanamaz" olarak nitelendirerek tesisin kapatılması için "rasyonel bir temel" olmadığı belirtildi. Tesla’nın , kapatma emrini geçersiz kılacak bir ihtiyati tedbir beklediği açıklandı.

 

FABRİKAYI TAŞIMAKLA TEHDİT ETTİ

Diğer yandan ,  dava   Elon  Musk’ın kapatmanın bir sonucu California daki yaklaşık 50 bin kişiye istihdam sağlayan şirketin merkezini Teksas veya Nevada ya taşımakla tehdit etmesinin ardından geldi.

Musk , cumartesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =