Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın , "11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm otomotiv ana fabrikaları tekrar faaliyetlerine başlayacak" açıklamasının ardından ,  Tofaş   Otomobil  Fabrikası da sabah vardiyası il

haber7
0

Tofaş  Otomobil  Fabrikası , Sağlık Bakanlığı nın kamuoyuna duyurduğu korona virüsün önlenmesi yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda iş ve toplumsal sağlığı desteklemek amacıyla önemli tedbirler aldı.

 

Sabah saatlerinde servis araçlarından sosyal mesafeli olarak inen işçiler , fabrika girişinde termal ateş ölçerler ile kontrol edildi. Ateşleri kontrol edilen işçiler tek sıra halinde fabrika içine alındı. Sağlık kontrolleri yapılan işçiler , sosyal mesafeye uyarak çalışmaya başladı.

Bu kapsamda şirket , çalışanlarının sağlığını güvence altına alma konusunda en üst düzeyde hassasiyet göstererek üretime kaldığı yerden devam etti. Öte yandan yemekhanelerde de işçilerin aynı masaları kullanacakları , masalara siperlik konulduğu , barkodlu sistemlerle bütün işçilerin her defasında aynı masaya oturacağı , lavobalarda da olağanüstü önlemler alındığı öğrenildi.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =