Koronavirüse karşı hızlı davranan Fransız otomotiv üreticisi PSA Grubu Türkiye’de toplamda 7 bin 683 adet satışla Nisan şampiyonu oldu.

haber7
0

Koronavirüs salgınına karşı dijital dönüşümünü ve tedbirleri erken alan Fransız otomotiv üreticisi PSA Grubu Nisan’da 7 bin 683 adetlik toplam satışıyla Türkiye şampiyonu oldu. Bünyesinde  Peugeot  ,  Citroen  ,  Opel  ve  DS  markalarını barındıran grubun başarısını PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille otomotiv gazetecilerine anlattı.

 

10 BİN ARAÇ LİDER YAPTI

Olivier Cornuaille , koronavirüs sürecinde başka ülkelerden Türkiye ye araç çektiklerini ve satışa sunduklarını aktararak , şunları kaydetti: "Limanlar kapalı olmasına rağmen elimizdeki araçları getirmek için çok uğraştık. Tüm araçlarımızı getirebildik. Daha sonra başka araçlar da getirdik. Türkiye de satılmak üzere değil ama başka pazarlardan talep edilmiş araçlar vardı. Onları da getirdik. Avrupa dan toplamda yaklaşık 10 bin araç getirdik. Fabrikalar açılana kadar Nisan-Mayıs arasında planlamış olduğumuz yönetimi gerçekleştirmiş olduk." 

Cornuaille , yıl sonunda pazarın 400 binin üzerinde olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Kurdaki artışa paralel olarak , otomotiv fiyatlarında da artış olacağına dikkat çeken Cornuaille , "Öte yandan , tesisler eski normal düzende devam etmeyecek. Bu birçok araç üreticisinin karşısındaki bir sorun. Birçok üretici kar edemeyecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =