Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koronavirüs (kovid-19) tedavisi gören son  hasta  bu akşam  taburcu  edildi. Lefkoşa Devlet Hastanesi'nden alkışlar eşliğinde  taburcu  edilen son hastayı Başbakan Ersin Tatar ile Sağl

haber7
0

Tüm dünyayı etkileyen ve binlerce kişinin yaşamını yitirdiği yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınında  KKTC  , başarılı bir sürecin ardından virüsten kurtuldu. Yapılan son testlerde pozitif vakaya rastlanılmayan  KKTC  de tedavi gören  hasta  ise bu akşam sağlığına kavuşarak Lefkoşa Devlet Hastanesi nden  taburcu  edildi. Hastanın  taburcu  edilirken düzenlenen mini kutlamaya Başbakan Ersin Tatar ile Sağlık Bakanı Ali Pilli de katıldı. Son  hasta  alkışlar arasında hastaneden ayrıldı.

Gazetecilere açıklama yapan Başbakan Ersin Tatar , Sağlık Bakanlığı nın ve herkesimin özverili çalışmasıyla virüs tehditinin ortadan kaldırıldığını söyledi. Alınan önlemler ve uygulamalarla başarılı bir süreç geçirdiklerini kaydeden Tatar , "Hepimiz iyi çalıştık. Bu bir başarıdır. Normalleşme sürecini en iyi şekilde yapacağız" dedi.

BELADAN KURTULDUK

 

Sağlık Bakanı Ali Pilli de , sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını söyledi. Pilli , "Kovid-19 belası başladığı andan itibaren gerekli önlemlerimizi almıştık. Çok güzel başarılı çalışma ile son hastamızı  taburcu  ettik.  KKTC  yi tanımasalar da biz varlığımızı göstermiş olduk. Dünya sıralamasında önemli sıradayız" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =