Silikon Vadisi milyarderlerinden Google'nın  eski  CEO'su Eric  Schmidt  corona virüs salgını sonrası ofislerin küçülmek yerine  daha  da büyüyeceğini düşündüğünü söyledi.

haber7
0

Çin de başlayan yeni tip corona virüs salgını neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Salgının temasla bulaşması milyonlarca insanın yaşam şeklini etkiledi. Birçok şirket evden çalışma modeline zorunlu geçiş yaptı. Facebook ve  Google  gibi şirketler isteyen çalışanlarının yıl sonuna kadar evden çalışabileceğini duyurdu.

 

 

Kanada merkezli e-ticaret altyapısı sunan Shopify çalışanlarının eve geçiş yapabilmesi için bin dolarlık malzeme destek paketini açıklamıştı. Covid-19 sonrası dünyada ofislerin eskisi kadar elzem olmayacağını ve bu nedenle ofislerin gittikçe küçüleceğini düşünenler var. Ancak Silikon Vadisi nin milyarderlerinden  Google  ın  eski   CEO  su Eric  Schmidt  bu fikirde değil.

DAHA FAZLA ALAN İHTİYACI Katıldığı bir etkinlikte konuşan  Schmidt  e göre ofislerde  daha  insan bulunmasına rağmen çalışanlar  daha  fazla alan talep edecek.

 

 

İnsanların sosyal mesafeye verdikleri önemin artığına dikkat çeken 65 yaşındaki  Schmidt  , "Bence ofisten talep ettiğimiz alan azalmayacak ve artacak. İnsanlar sosyal mesafe istiyor. İnsanlar toplu taşımada çokça vakit geçirmek istemeyecek ve iş için uzun seyahatlerden uzak duracaklar. Gelecekte toplama ve dağıtım ağları üzerine düşünmek zorunda kalacağız. İşlerin nasıl yürüyeceğini yeniden düşünmemiz gerekecek" dedi.

ESNEK ÇALIŞMA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =