ABD merkezli teknoloji şirketi  Apple  , üretiminde Çin ağırlığını azaltma planları kapsamında , iPhone üretiminin bir bölümünü Hindistan'a kaydırabilir.

haber7
0

Hindistan merkezli yayın grubu Economic Times da Pazartesi günü yayımlanan habere göre ,  Apple  ın üst düzey yöneticileri bir süredir  Hindistan  hükümetinden yetkililer ile görüşüyorlar.

Habere göre , bu görüşmelerde  Apple  ın Çin deki üretiminin beşte biri ya da yüzde 20 sinin , önümüzdeki beş yıl içinde  Hindistan  a kaydırılması konusu ele alınıyor. Bu üretimin 40 milyar dolarlık bir hacim yaratacağı hesaplanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren  Hindistan  hükümetinden , adı açıklanmayan bir yetkili , "Bizim beklentimiz ,  Apple  ın büyük çoğunluğu ihraç edilecek olan toplam 40 milyar dolarlık akıllı telefon üretimini  Hindistan  a kaydırması yönünde" dedi. Buna göre ,  Apple  ın Çin deki tedarikçileri Foxconn ve Wistron un üretim bağlantılı teşvik sistemiyle yaptığına benzer üretim birimlerini  Hindistan  da açarak işletmesi bekleniyor. Apple ın ABD genelindeki mağazalarının bir bölümünü bu hafta açması bekleniyor. CNBC nin haberine göre ,  Apple  ın Idaho , South Carolina , Alabama , and Alaska daki mağazaları , aynı anda içeri girecek müşteri sayısı sınırlandırılarak çalışmaya başlayacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =