Arnavutluk'un  Ankara   Büyükelçisi  Kastriot Robo , yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında  evde  geçirdiği zamanı ailesiyle Türkçe öğrenerek değerlendiriyor.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a 10 Mart ta güven mektubunu sunmasının ardından Türkiye deki görevine başlayan Arnavutluk un  Ankara  Büyükelçisi Kastriot Robo , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zorunlu olmadıkça kimsenin evden çıkmadığı süreci  Ankara  da nasıl geçirdiğini ve Türkiye ile  Arnavutluk  un salgına karşı sergilediği dayanışmayı AA muhabirine anlattı.

Kovid-19 salgınının tüm dünya için tam bir anormallik yarattığını belirten Robo , herkesin mümkün olduğunca az kayıpla ve en az maliyetle bu salgınla mücadeleye odaklandığını belirtti.

Robo , "Elbette  Ankara  Büyükelçiliğimizin faaliyeti bu dönemde , Türk devleti ve sağlık yetkilileri tarafından önerilen sosyal mesafeyi dikkate alarak maske kullanımı , sokağa çıkma yasağına uyma ve hatta kişisel hijyen gibi önlemleri göz önünde bulundurarak sınırlı kalmıştır." ifadelerini kullandı.

Türkiye nin salgınla mücadelesini ve iş birliği adımlarını değerlendiren Robo , şöyle devam etti:

"Türk hükümeti tarafından alınan önlemleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın konuyla ilgili tavsiyelerini yakından takip edip , durumun iyileşmesinden memnuniyet duyuyoruz. Türk hükümetini , Batı Balkanlar a , ABD ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =