Seinfeld dizisinde canlandırdığı Frank Costanza karakteriyle tanınan  Ünlü   komedyen   Jerry Stiller  yaşamını yitirdi. Aktör Ben Stiller’in babası olan usta  komedyen  , 92 yaşındaydı.

haber7
0

Amerikalı  komedyen  ve oyuncu  Jerry Stiller  92 yaşında  hayatını  kaybetti. Kendisi gibi oyuncu olan oğlu Ben Stiller , sosyal medya paylaşımında , babasının doğal sebeplerden  hayatını  kaybettiğini duyurdu.

Ben Stiller ayrıca , “O harika bir baba , büyükbaba ve 62 yıl boyunca kendini Anne’e adamış bir eşti. Çok özlenecek. Seni seviyorum baba” mesajını paylaştı.

8 Haziran 1927 de New York un Brooklyn semtinde işçi sınıfından bir ailede dünyaya gelen Stiller , uzun yıllar eşi Anne Meara ile oluşturdukları "Stiller ve Meara" ikilisi olarak komedi kulüplerinde sahne aldı.

İkili 60 lı ve 70 li yıllarda Ed Sullivan Show adlı gece şovunda skeçler sahneledi , ardından kendi skeç komedi programlarını yaptı.

SEINFELD DİZİSİYLE AKILLARDA YER EDİNDİ

Stiller , 90 lı yıllarda popüler olan Seinfeld dizisinde ana karakterlerden George Costanza nın yaşlı babası Frank Costanza yı canlandırdığı yardımcı rolle dünya çapında şöhrete kavuştu. Bu rolüyle 1997 yılında Emmy Ödülleri nde En İyi Komedi Yardımcı Oyuncu kategorisinde ödüle aday gösterildi. Stiller ayrıca komedi dizisi The King of Queens te Arthur Spooner rolüyle de çok sevildi.

Stiller ayrıca oğlu ile birlikte Zoolander , Heavyweights , Hot Pursuit , The Heartbreak Kid ve Zoolander 2 filmlerinde rol aldı.

62 yıl evli kaldığı eşi Anne Meara , 2015 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =