Sivas'ta ihtiyaç sahipleri , gıdadan giyime her türlü gereksinimlerini , ''paranın  geçmediği  market'' olarak adlandırılan Gıda Bankası'ndan ücretsiz alabiliyor.

haber7
0

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği iş birliğiyle 2006 da Belediye Sosyal İşler Müdürlüğünün Sularbaşı Mahallesi ndeki binasında kurulan Gıda Bankası , yoksul vatandaşlara diğer aylarda olduğu gibi ramazan ayında da yardım elini uzatıyor.

Hayırsever vatandaşların ayni ve nakdi bağışlarıyla stantları doldurulan Gıda Bankası nda , ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler , her türlü gereksinimini fert sayısına göre belirlenen limitler doğrultusunda ücretsiz karşılayabiliyor.

Reyonlarında gıdadan temizlik malzemesine , beyaz eşyadan mobilyaya , gelinlikten çeyiz eşyasına , çikolatadan oyuncağa kadar her türlü ürünün bulunduğu Gıda Bankası ndan her ay bin 200 kişi faydalanıyor.

"Vatandaşlarımızın burada parayla alabilecekleri hiçbir şey yok"

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman , AA muhabirine yaptığı açıklamada , esnaf ve vatandaşlardan alınan yardımlarla marketin faaliyetini sürdürdüğünü söyledi.

İhtiyaç sahibi vatandaşların belirlenen limitler doğrultusunda aylık alışverişlerini yaptıklarını belirten Duman , "Vatandaşlarımız dilediği ürünü tıpkı markette olduğu gibi seçerek alıyor. Markette olduğu gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =